Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Nasze Amaretto

wpisy na blogu

Obiecane fotki światełek w podbitce o zmroku

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2014-08-06
wyślij wiadomość
Wczoraj nasza córcia dała nam się w kość przebudzając się co chwilkę, dlatego nie udało nam się zrobić zdjęć i dodać wpisu, ale dzisiaj już nadrabiamy.

Jeżeli chodzi  o odległość punktów, to ciężko to będzie stwierdzić, ponieważ:
  • po pierwsze od frontu domu mamy tylko dwa punkty - na rogach budynku
blog budowlany - mojabudowa.pl
  • po drugie, na tarasie posiadamy jedynie trzy punkty: po bokach każdej z przedłużonej części dachu, plus jeden dodatkowo mniej więcej na środku.
blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Niby tylko trzy punkty, ale światła dają wystarczająco. Dodatkowo są tak podłączone, że nie muszą palić się wszystkie, przez co możemy stopniować nastrój cheeky
blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pozdrawiamy!!!
2Komentarze
Data dodania: 2014-08-07 01:14:31
Dziękuję ;-) już wszystko wiem :-D Domek w takiej odsłonie prezentuje się równie pięknie :)))) Pozdrawiam, eM.
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-07 07:13:06
Bardzo ciekawie ułożyliście punkty świetlne, pięknie eksponuje to, co powinno być oświetlone:)
odpowiedz

Witamy ponownie!

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2014-08-05
wyślij wiadomość
Tak bardzo nam wstyd, tak bardzo sad, tak bardzo, tak bardzo, że tyle czasu zaniedbaliśmy Was drodzy blogowicze. A kiedy wczoraj spojrzeliśmy w statystyki odwiedzin bloga i zobaczyliśmy, że w czerwcu naszeamaretto miało ponad 9000 odwiedzin, a my od zimy nie dodaliśmy żadnego wpisu, to zrobiło nam się jeszcze bardziej wstyd, tym bardziej, że trochę się u nas wydziało.
Ale nic, posypujemy głowy popiołem, ze spuszczoną głową(nad klawiaturą) i kubkiem kawy popełniam oto pierwzy od ponad pól roku wpis nadrabiając zaległości.
Po pierwsze PODBITKA.
W kwietniu rozpoczęliśmy sezon wykończeniowy (tak też nazwałam tę kategorię, bo cały czas coś wykończamy wink)od położenia podbitki, podsufitki z paneli PCV firmy Gamrat w kolorze ciemny dąb. Mimo że okna mamy w kolorze złotego dębu, to w tej firmie ciemny dąb bardziej odpowiadał naszej okleinie okiennej. Panowie bardzo sprytnie uwinęli się z tematem, a szło im to jak układanie klocków lego - rewelacja! Ale może zamiast pisać pokażę, jak nasza podbitka prezentuje się na dzień dzisiejszy.
1) Od strony południowej

blog budowlany - mojabudowa.pl2) Od frontu
blog budowlany - mojabudowa.pl

3) z boku tarasu
blog budowlany - mojabudowa.pl
4) i sam taras
blog budowlany - mojabudowa.pl
5) i z dalszej perspektywy
blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po drugie OPASKA.
Co prawda inwestor rozpoczął układanie krawężników już na jesieni 2013 r., to do finiszu opaski dookoła domu zbliżamy się dopiero teraz. Nie ukrywam, że jest w tym tez trochę winy inwestorki, która zażyczyła sobie przedłużenia tarasu od strony wykuszu i przed tarasem.
1) Najpierw czego nie mam upamiętnionego na zdjęciach zostały ułozone krawężniki, potem została zerwana darń, wsypana pospółka, którą mąż-inwestor ubił starannie zagęszczarkąblog budowlany - mojabudowa.pl

2) i tarasik po godzince pracy wyglądał tak:
blog budowlany - mojabudowa.pl
blog budowlany - mojabudowa.pl
3) Następnie w tygodniu przyjechał żwir, który mąż rozrzuca wytrwale za pomocą łopaty i taczki (która nawiasem mówiąc jest prezentem od naszych rodziców na dzień dziecka - to się nazywa praktyczny prezentcheeky). Na dzień dzisiejszy sprawa opaski prezentuje się następująco:
  • front domu
blog budowlany - mojabudowa.pl
  • boczny taras od wykuszu
blog budowlany - mojabudowa.pl
jak widać na załączonym zdjęciu barierka na balkonie też "się robi" i mam nadzieję, że niebawem będzie finał smiley.

Poza tym jesteśmy w trakcie wykonywania frontu ogrodzenia naszej działki, ale muszę dokonać fotorelacji i wtedy podzielimy się z wami naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi wykopywania/wiercenia dołków w suchej jak pieprz glinie na głębokość 1 m.
A tymczasem pozdrawiamy gorąco! laugh
7Komentarze
Data dodania: 2014-08-05 13:49:27
My na rocznicę ślubną dostaliśmy taczkę tuż przed budową guliwerka :-) Podbitkę macie suuuper! :-) co ile macie w niej oczka? I mogłabym poprosić o fotkę po zmroku? Pzdr, M.
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-05 13:53:40
Dzięki:)Fotka po zmroku będzie po zmroku ;) nie ma sprawy i wtedy też napiszę Ci co ile są te oczka :)OK?
odpowiedz
Odpowiedź do bajanowy-guliwer
Data dodania: 2014-08-06 13:16:42
Super :-) dzięki! Będę czekać :o)
odpowiedz
Odpowiedź do naszeamaretto
Data dodania: 2014-08-05 16:10:14
U Was juz pieknie :) Pozdrawiamy
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-05 21:19:46
Dziękujemy, bardzo nam miło :-)
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
Data dodania: 2014-08-08 13:53:56
Podbitka bardzo ładnie się prezentuje. Jaką szerokość opaski macie przed domem, bo wygląda dość szeroko?
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-08 20:38:59
szerokosc
Dziekujemy. Szerokosc od frontu to 1.1 metra (okap dachu odstaje od scian na ok 1 metr. Taras od wschodu jest odsuniety o 4,5 metra a taras od jadalni 3,5 metra. Jest dosc szeroko ale przez to i wygodnie.
odpowiedz
Odpowiedź do aga--w--zielonym

-19,5 A pompa ciepla na to...l

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2014-01-23
wyślij wiadomość

Szybki wpis bez fotek. Dzis rano sie budze za oknem -19,5 a w domu 22 stopnie. Niedowiarki ktore mowia ze po pompa ciepla przy niskich temperaturach nie daje rady myla sie. Teraz za oknem mam -17 a w domu dalej 22. Przypominam ze nie mam w domu zadnego innego zrodla ciepla. Pompa przy dobrze zaprojektowanej instalacji, dolnym i gornnym zrodle bez zadnego problemu daje rade. Moja aktualnie pracuje 24h na dobe (w dzien mamy ok -14) a pompa pracyje na mocy 4KW czyli jeszcze ma 2kw w zapasie. A jak wasze pompy i kotly daja rade?

2Komentarze
Data dodania: 2014-01-23 20:03:30
Ano sobie dają....:) Cieszę się że wszystko jest ok ...choć trochę zaskoczył mnie Twój wpis bo nie rozumiem jak mogłaby sobie nie dawać....:) sterownik ma ustawioną temperaturę którą ma utrzymać w domu i ją utrzyma zapewniam Cię...:) Moja ustawiona jest na 19 st...bo taką sobie temperaturę majster zażyczył...no to się tam czasem włącza ale u nas tylko minus 7 stopni...:) Pozdrawiam
odpowiedz
tarocik  
Data dodania: 2014-01-27 23:02:57
super... my żałujemy ze nie zainwestowalismy w pompe ciepla, mamy piec na eco-groszek, daje rade (i to jak)ale brudu przy tym... masakra.
odpowiedz

Szok mamy dom niskoenergetyczny zwanym też energoo

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2014-01-13
wyślij wiadomość

Dziś płacąc rachunek za prąd wpadłem na koncepcję nie teoretycznego a praktycznego sprawdzenia zapotrzebowania energetycznego mojego domu. Nie licząc teoretycznie oporności cieplnej mojej ściany, czy liczenia współczynnika wełny przez grubość itp. Tylko ile faktycznie mnie to kosztuje i ile faktycznie zużywam.

Każdy to zna chyba z życia, gdzie kupuje samochód, który według danych producenta czy  poprzedniego właściciela ma palić średnio np. 9 l/100km, a w życiu wychodzi, że człowiek jadąc „ecodrivingiem” z wiatrem w plecy  na trasie nie schodzi poniżej 9,5 a co dopiero dojść do tej średniej!

Uprzedzając teoretyków i filozofów szukających norm budowlanych, definicji i kłótni dotyczących domów energooszczędnych, czy kłócących się co to jest dom energooszczędny, a co dom niskoenergetyczny itp. Zrobiłem coś oczywistego, czyli zagooglowałem wpisując „dom energooszczędny” i wpadłem na Wikipedię, gdzie dla domu niskoenergetycznego podano, iż jego zapotrzebowanie na ciepło-ogrzewanie domu i ciepłej wody mieści się między 30 a 60 kWh/(m2*rok). Zrobiłem zestawienie zużycia prądu za ostatnie 12 miesięcy i wyszło mi, że zużyliśmy 7639,6 kWH przez rok co dzieląc przez  121m2 użytkowej daje mi współczynnik 63,13 kWh/ m2*rok na całościowe zużycie prądu.

Licząc, że w domu jak już wcześniej pisałem mamy wszystko na prąd więc 63,13 to średnia roczna, ale łącznie z pralką, indukcją, lodówką, oczyszczalnią ścieków itp. a definicja zakłada zapotrzebowanie na ogrzanie domu, więc spokojnie mieścimy się w tych widełkach. Teraz idąc dalej, analizując nasze zużycie roczne latem, gdy nasze ogrzewanie nie włączyło się ani razu, zużyliśmy prądu ok. 326 kWh średnia jak już we wcześniejszym wpisie ustaliłem to okolice 655 kWh. Pozwala mi to podać, iż średnio miesięcznie na samo ogrzewanie zużywamy ok. 329 kWh co daje nam współczynnik na poziomie 32,62 kWh m2*rok na samo ogrzewanie.

Oczywiście brak oddzielnego licznika na pompę ciepła uniemożliwia mi wyliczenia precyzyjnego poziomu zapotrzebowania energetycznego, ale na pewno mieści się on w przedziale od 32 kWh m2*rok (licząc samo średnie zużycie prądu na ogrzewanie) do 63 kWh m2*rok (licząc faktycznie zużycie całości mojego gospodarstwa z pralką, indukcją itp.) co myślę pozwala mi śmiało stwierdzić, że mam dom niskoenergetyczny.

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nie ma co napalać się i wariować na temat energooszczędności. My kupiliśmy okna 3 warstwowe w ciepłej ramce Drutexa za jeśli się nie mylę ok. 12 tyś, chodź najcieplejsze jakie mieliśmy w wycenie z Oknoplastu kosztowałyby niecałe 20 tyś- za te 8 tyś różnicy mogę opłacić 2 lata moich rachunków (cieszę się, że tu nie przesadziliśmy). Kupując styropian chcieliśmy ocieplić standardowo grubością 15 cm, ale stwierdziliśmy, że zainwestujemy w styropian grafitowy, dopłaciliśmy jeśli dobrze pamiętam jakieś 600 zł i tu myślę, że dobrze zrobiliśmy, bo teoretycznie ta 15 grafitowa to tyle jak 18 zwykła. Kupując sprzęt RTV/AGD celowaliśmy w klasę minimum A+ .Nasze przemyślane decyzję przy budowie i urządzeniu domu dały taki efekt.

15Komentarze
madic27  
Data dodania: 2014-01-13 21:17:24
dobrze wszystko przemysleć na każdym etapie i efekt zadowalający gwarantowany.tak trzymać!Pozdrawiam...
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-13 23:27:36
...
To tak z polskiego na nasze....to ile złotówek kosztuje miesięczne utrzymanie Waszego domu? Pozdrawiam!!
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-13 23:38:08
Z polskiego na złotówki tlumaczac za prąd średnio ok 270 zl, za wodę ok 35 zl, za śmieci 33 zl, za internet 50 zl raz do roku szambo 150 zl i podatek gruntowy na miesiac ok 40 zl to w sumie miesiecznie daje nam ok 440. No i dotego oczywiscie rata kredytu ale to inny temat :)
odpowiedz
Odpowiedź do iskierkujemy
Data dodania: 2014-01-14 19:59:27
270 zł za prąd miesiecznie ???????????
odpowiedz
Odpowiedź do naszeamaretto
Data dodania: 2014-01-14 20:03:50
dobraa :)) tera doczytałem , ze wszystko na prąd :)
odpowiedz
Data dodania: 2014-01-15 09:35:48
Tak w gwoli wyjaśnienia ok. 270 to średnia za prąd. W lato mamy rachunki w okolicy 170 zł teraz w zimę do ok. 380 zł. Tak więc samo ogrzewanie w tym to ok. 200 zł reszta to RTV i AGD. Mamy 10 miesięczne dziecko więc automat też kilka razy w tygodniu chodzi. Nie wydaje mi się by całkowity koszt w granicach 440 zł był dużym kosztem utrzymania domu a jak u was to wygląda blogowicze?
odpowiedz
Odpowiedź do domek-na-jesiennej
Data dodania: 2014-01-16 21:38:01
..
Bardzo dobry wynik!
odpowiedz
Odpowiedź do naszeamaretto
anamar  
Data dodania: 2014-01-24 10:48:32
My rowniez mamy zamontowana pompe ciepla,osoby ktore mowia ,ze rzeczywiscie pompa ta nie moze dac rady,to bez obrazy nic nie wiedza na jej temat. Bo pompy te maja przetwarzac cieplo od nawet-35stopni.A tyle to u nas nawet w nocy to nie ma.Reasumujac my rowniez jestesmy zadowoleni i w domu mamy ciepelko na 22stopnie,podloga ciepla i w ogole jest exstra,pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2015-04-11 23:16:11
witam serdeczne! Stoimy przed wyborem ogrzewania (brak dostepu do gazu) dlatego coraz częściej nasze myśli kierujemy w stronę pompy ciepła. Ale jaką tą pompę państwo macie woda powietrze?? czy samo powietrze też ma takie zachwycające efekty?
odpowiedz
Odpowiedź do anamar
ester  
Data dodania: 2014-08-05 19:50:55
az sobie przliczyłam
z ciekawości mój miesięczny koszt to 650zł w tym ekogroszek, tv, internet, śmieci, prad, woda, kanalizacja, podatek przy czym koszt ogrzania domu to u mnie ok. 250zł miesięcznie ....nie wiem ile kosztuje pompa ciepła, my za nasze co z całą instalacja, piecem i montażem zapłaciliśmy 20 000, nie wiem ile daliście za pompe, ale coś czuje, że to się nie kalkuluje
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-05 21:29:45
Mam zdanie tak zoja-luxor. W naszy przypadku bezobslugowosc to jeden z najwazniejszych argumentow. Mieszkalem przez kilka lat w domu opalanym weglem. Pozniej opalanym kominkiem. Coroczne przezucanie ton wegla czy drewna nie sprawia mi tyle przyjemnosci co czas spedzony z rodzina.
odpowiedz
Odpowiedź do ester
ester  
Data dodania: 2014-08-05 19:56:07
sprawdziłam w Waszym kosztorysie, daliście ok 30 000 więcej niż my na ogrzewanie....czyli zacznie się Wam ono opłacać po 50 latach....hmm
odpowiedz
Data dodania: 2014-08-05 20:11:35
Każdy robi tak jak uważa, by było dla niego jak najbardziej korzystne. Też mam pompę, a robiliśmy ją dlatego że jest bezobsługowa. A to trudno wycenić :) Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do ester
ester  
Data dodania: 2014-08-06 12:58:42
no tak bezobsługowość tego systemu ogrzewania to naprawdę duża zaleta, choc uważam, że pomyłką jest porównywanie przewalania ton wegla do wrzucenia 4 worków ekogroszku do podajnika raz na tydzień, zajmuje to ok 5 minut. plus drugie 5 minut wyniesienie pojemnika z popiołem ....no tak można 10 minut dłużej spedzic z rodziną a można 10 minut krócej ale np. ciekawiej bo sa na to pieniążki....oczywiście nie sugeruję, że wy ich nie macie. po prostu wiem, że u mnie pompa to byłaby gra niewarta świeczki, zarźnęlibyśmy się finansowo, spłacali pareset złotych miesięcznie co skutkowałaby zwiększonym czasem pracy zarobkowej i zmniejszonym czasem dla rodziny....jeśli ma się wolne środki w takiej wysokości to na pewno warto, ale jeśli się ich nie ma to nie ma sensu nawet zawracac sobie głowy takim sposobem ogrzewania, bo póki co się to po prostu nie opłaca
odpowiedz
Odpowiedź do zojaluxorg2
Data dodania: 2014-08-06 22:44:03
Jedno jest pewne, każdy z nas ma swoje racje. Nie będę dochodzić, czy aby na pewno dobrze wyliczyłaś koszty instalacji naszego ogrzewania względem Waszego, bo moglibyśmy tu liczyć każdą złotówkę, każdy kg ekogroszku i każdy zużyty przez pompę KW. Ważne, że każdy z nas jest zadowolony z podjętych w czasie budowy decyzji, a to chyba najważniejsze.
odpowiedz
Odpowiedź do ester
naszeamaretto
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 225088
Komentarzy: 766
Obserwują: 108
On-line: 9
Wpisów: 122 Galeria zdjęć: 420
Projekt AMARETTO
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Warmia
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2017 luty
2015 kwiecień
2014 sierpień
2014 styczeń
2013 listopad
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień