Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Nasze Amaretto

wpisy na blogu

Ocieplenie

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2011-11-27
wyślij wiadomość

Weekend był więc i prace idą dalej. Zacząłem robić ocieplenie między krokwiami. Wybór co do materiału padł na mate Toprock rockwool o współczynniku 0,035 W/MK i grubości 15 cm. Wybór na drodze selekcji wyszedł sam, gdyż w moim ulubionym składzie nie było odpowiedniej dla mnie ilości Super maty Isoveru, a szkoda, bo współczynnik 0,033 W/MK jest zachęcający. Poza tym Isover jako wata mineralna jest lżejsza i łatwiej się układa. Mimo to padło na wełnę skalną (finansowo Super mata to ok 25 zł za m2 a toprock 20 zł). Podstawowa różnica to taka, że wełna skalna jest niepalna i cięższa przez co lepiej tłumi  niż wełna mineralna. Jednak ciężar sprawia, iż nie układa się tak dobrze i żadne filmiki z netu nie przekonają mnie, że maty wchodzą między krokwie i nie potrzebują podwiązania. W moim przypadku rozstaw większości krokwi to od 70 do 85 cm i wszędzie muszę podwiązywać je sznurkiem. Bardzo przydatna rzecz, o której na początku zapomniałem to okulary ochronne, maska na twarz i bluza z kapturem lub czapka, wełna niestety jest dość gryząca ,a w przypadku, gdy cały czas robi się nad głową, może przypadkiem dostać się właśnie tam, gdzie tego byśmy nie chcieli. Fotki z dotychczasowej pracy poniżej:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Jedno z trudnych miejsc to wymian w łazience przy kominie. Trudne, gdyż wszędzie zgodnie z zaleceniem producenta, gdy mam pokrycie dachu z odeskowaniem i papą muszę zachować odstęp wełny od desek min 3 cm i zapewnić przepływ powietrza tak, by nie skraplała mi się woda na wełnie. Taki wymian utrudnia to znacząco i to na dodatek w najbardziej narażonym na wilgoć pomieszczeniu. Ale i na to są patenty. Ja ponawiercałem grubym wiertłem otwory umożliwiający przepływ powietrza.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

4Komentarze
Data dodania: 2011-11-27 21:40:18
My też układaliśmy tą wełnę i też na początku myśleliśmy że uda się bez sznurka !!! niestety wełna jest ciężka i wszystko leciało na głowę :( plus jest taki że bardzo dobrze wygłusza po ułożeniu jej na poddaszu zrobiło się bardzo cicho !!!
odpowiedz
Data dodania: 2012-01-03 10:34:34
Witam.Jestem tutaj nowa.My tez budujemy amaretto.Mamy stan zero od wiosny ruszamy dalej.Zrobilismy poprawki w pom.gosp.czyli obnizylismy je 3 stopnie w dol ze wzgledu na piec do ogrzewania centralnego.Zrezygnowalismy ze spizarki i na to miejsce beda waskie drzwi ale teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilismy bo dodatkowe miejsce w kuchni by sie przydalo.Mam pytanie czy okna dachowe musza byc czy nie bedzie za ciemno jak sie z nich zrezygnuje? i czy garderoba w lazience jest tam praktyczna? Czekam na podpowiedzi :)
odpowiedz
Data dodania: 2012-01-03 21:21:46
re: Marysia
Na początek zacznę od tego, że cieszę się bardzo, że kolejne osoby budują Amaretto. Co do spiżarki, to jest maleńka, ale my mamy zamiar zrobić w niej półeczki i jakies kosze od dołu do samej góry, gdyz kuchnia jest dosyć mała, a chcemy by była jak najbardziej funkcjonalna. Dobrze zrozumiałam, że robicie wejscie z wiatrołapu do kuchni w miejscu spiżarni? Powiem, że okna dachowe dają naprawdę duzo światła, kiedy ich nie było wydawało nam się dosyć jasno,ale kiedy je wstawiliśmy, to dopiero zauważyliśmy różnicę. Postaram się znaleźć jakieś zdjęcia do porównania i jak coś dodam w nowym wpisie. Według mnie okna dachowe sprawiły, że pomieszczenia stały się przytulniejsze i przestronniejsze. Garderoba nie jest w łazience tylko obok. Wejście do garderoby znajduje się na przeciwko wejścia do najmniejszej sypialni. Garderoba jest malutka, więc na miejsce do prasowania nie ma szans, ale myślę, że półeczek zmieści się sporo. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania - piszcie. A i mam pytanie, gdzie się budujecie?
odpowiedz
e-rzecznik-knauf-insulation
Data dodania: 2012-06-09 12:15:00
Co do wełny mineralnej jako izolatora akustycznego. Mają Państwo rację - wełna świetnie tłumi hałas. Jej prawidłowe ułożenie, a więc bez żadnych szczelin powietrznych, gwarantuje komfort akustyczny ocieplonych pomieszczeń. Zamontowanie wełny do ocieplenia poddaszy użytkowych zapewnia polepszenie parametrów energetycznych dachu oraz dodatkowo wygłuszenie pokoi na poddaszu użytkowym. --- Służę pomocą, e-Rzecznik Knauf Insulation
odpowiedz

Daszek

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2011-11-26
wyślij wiadomość

Witam

Na wstępie chciałbym prosić o wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy wpis na blogu (moja żona może być ze mnie dumna). A mianowicie chciałbym się pochwalić naszym dachem.

Każdy z budujących wcześniej, czy później dochodzi do kolejnego etapu tj. fundamenty, strop, dach. Jednak dach to pierwszy element, który jest wizytówką domu i jest widoczny zarówno z lotu ptaka jak i z daleka, z reguły zanim człowiek zobaczy kolor elewacji, okien czy drzwi jakie posiada dom najpierw widzi dach. W gąszczu wszelkiej maści typów pokryć dachowych, producentów etc. trudno się odnaleźć, trudno też podjąć decyzję. Człowiek przewala fora, googluje, szuka opinie innych ludzi o producencie, danym modelu. W naszym przypadku, jak już pisaliśmy wcześniej decyzja padła na dachówkę Creatona Harmonie Neu, kolor miedź angobowana. Mimo wielu opinii na Internecie co do tego producenta, nasza dachówka okazała się dachówką 1 klasy, ani my, ani ekipa dekarska, ani też kierownik budowy nie mamy żadnych negatywnych uwag co do jakości tej dachówki (koloru, powłoki, równości etc). Co śmieszne i ociera się o wiedzę tajemną nasz dekarz pukając w dachówkę stwierdził, że jest świetnie wypalona. Muszę jednak uprzedzić, iż nie każdy model Creatona jest robiony w Niemczech i przy wyborze modelu trzeba się zorientować co do tego, gdyż stanowi to różnicę jakościową, nasza jest autentyczną Niemką. W naszym przypadku na dodatek okazało się, że wymarzona dachówka nie jest najdroższa, a kolor i kształt to właśnie to czego potrzebowaliśmy.

Co do ekipy dekarskiej, nie była najtańsza, ale za to była mało absorbująca, z dobrym i uczciwym podejściem co też ważne konkretna i szybka w swojej pracy- po pierwszych ulewach i śnieżycach mam też nadzieję, że będę mógł powiedzieć, że dokładna (mam nadzieję, że dach jest szczelny, ale o tym przyjdzie się nam przekonać). 

A teraz trochę fotek:

 mojabudowa.pl - blog budowlany

  Front w całości

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Front z bliska

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Taras z dalek

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Tył z bliska

mojabudowa.pl - blog budowlany

Śmiało i szczerze polecam dachówkę Creatona Harmonie Neu, myślę, że było to dobry wybór, a dach wygląda właśnie tak jak chcieliśmy, mam nadzieję, że zdjęcia oddają chodź trochę jego urok.

 

5Komentarze
Data dodania: 2011-11-26 17:09:30
pieknie sie prezentuje:))
odpowiedz
blanca  
Data dodania: 2011-11-27 13:24:22
Brawo, widzę że układa się Wam na budowie a mąż się rozwija:) Najpierw schody teraz pisanie bloga. Oby tak dalej trzymam kciuki.
odpowiedz
Data dodania: 2011-12-18 20:08:14
u nas też ta dachówka, pewnie z Losko :), tyle z łupek, nie mieliśmy jednak tyle szczęścia do dekarzy i z ich pracy jestem śrenio zadowolona
odpowiedz
Data dodania: 2011-12-18 20:19:25
re: ewart-jasmin
Rozumiem, że dekarzy tez braliście z Losko, tak? My akurat (póki co) nie możemy na nich narzekać, nawet jak chcieliśmy, by coś poprawiali, to bez mrugnięcia okiem to robili i byli przy tym bardzo sympatyczni :)a było ich 3, ale jak już wiadomo przypadki chodzą po ludziach i może być różnie:/ pozdrawiamy
odpowiedz
Data dodania: 2011-12-18 20:50:55
dekarze z polecenia od kolegi, współpracujący głównie z dachlandem ,od początku marudzili ,a to że dachówka strasznie nietrwała, taka "odchudzona", ostatecznie ich praca nie zachwyca pod względem estetycznym (szczególnie obróbki blacharskie koszy), a co do poprawek, to coś tam robią Michał z Losko trochę mi pomógł oglądając dach i podpowoiadając, co należałoby poprawić
odpowiedz

Małe studium naszego dachu

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2011-11-17
wyślij wiadomość

Przedstawię zdjęć kilka, przy których gimnastykował się mąż. Jeżeli ktoś zauważy jakiś błąd w sztuce dekarskiej prosimy niezwłocznie o komentarze!blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wiadomość z ostatniej chwili: dachówka skrajna dojechała!blog budowlany - mojabudowa.pl Czas kończyć dach!!! Jupi!!!

3Komentarze
Data dodania: 2011-11-17 16:28:40
Dach pięknie się prezentuje! nie mogę doczekać sie swojego:)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-17 18:59:12
Odp.
Niepokojące foto nr.2 i 3,a chodzi o zakończenie papy.W takiej sytuacji ewentualna woda będzie działać na pas rynnowy.Powinna kończyć się na okuciu z blachy.Wydaje się jakby ktoś tutaj coś dosztukował.Radzę poprawić.Pozdrowienia.
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-18 14:26:52
jarecki71
właśnie o takie konkrety nam chodziło - dzięki wielkie! Panowie wracają na nasz plac boju w poniedziałek i na pewno będą musieli to wyjaśnić i poprawić:)
odpowiedz

Pracowity Dzień Niepodległości

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2011-11-11
wyślij wiadomość

Wiemy, wiemy, że w święta się nie pracuje, ale

PO PIERWSZE: Jak dowiedzieliśmy się z rana, że mój tata juz tam jest,

PO DRUGIE: Zapowiedzieli nam się na działeczce goście (pozdrawiamy Was gorąco Kaktusyblog budowlany - mojabudowa.pl)

PO TRZECIE: zobaczyliśmy za oknem to piękne słonkoblog budowlany - mojabudowa.pl

stwierdziliśmy, że nie wytrzymamy w domu.

Kiedy przyjechaliśmy na budowę, w zagłębieniach łąki wciąż trawa była oszroniona brrrrr! Ale kiedy człowiek jest dobrze ubrany i dobrze pracuje, to mu ciepłoblog budowlany - mojabudowa.pl Aczkolwiek wspomagaliśmy się ogniskiem.

Dawno nie pisaliśmy, więc pora uaktualnić informacje dotyczące postępów na naszej budowie. Otóż połowa dachu jest już położona, druga czeka na swoją kolej, gdyż zabrakło nam 11 dachówek skrajnych lewych i 11 prawychblog budowlany - mojabudowa.pl, ponieważ najprawdopodobniej nie policzono nam daszku nad wejściem i trochę dłuższego dachu niż w projekcie. Finał sprawy jest taki, że dachówka jedzie do nas z Niemiec już dwa tygodnie!!!!!!!!!

Teraz pora na fotorelację:

1. Amaretto z (prawie) ukończoną częścią dachu. Domek już prawie cały przygotowany na zimę.

mojabudowa.pl - blog budowlany

2. Amaretto w niepodległościowym nastroju a co!blog budowlany - mojabudowa.pl [ lepiej tak, niż jak w Warszawie:P]

mojabudowa.pl - blog budowlany

3. A tutaj wciąż czekająca na swą kolej druga część dachu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zabijanie okien, porządkowanie terenu, w tym układanie desek, pustaków, grabienie i palenie liści to między innymi zakres dzisiejszych prac. Ale, ale...

4. Znalazł się również czas na kawę w salonie.

mojabudowa.pl - blog budowlany

5. ...i pogawędkę przy ognisku

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

                            ****************************************************

Przy okazji temat naszych thui wraca jak bumerang. Sprawdziliśmy, nie straciły sprężystości i co jest najdziwniejsze, że w tych grubszych sadzonkach z kilkoma gałązkami, są brązowe  tylko od strony południowej, a od północy i przy samej ziemi są zielonkawe. Oto przykład, może nienajlepszy egzemplarz wybrałąm, ale zawsze to coś:

6. Thuja z pozoru sucha.

mojabudowa.pl - blog budowlany

7. To samo drzewko z drugiej strony, z której widać zielone elementy.

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Czytałam trochę na forach ogrodniczych, że thuje są wrazliwe na wiosenne słońce i wiatr, które może je wysuszać. Myślę, że może słońce wrześniowo-październikowe spowodowało ich "przypalenie",o nie wiem. jak to nazwaćblog budowlany - mojabudowa.pl Wyczytałam również, że aby dobrze przygotować thuje na zimę, trzeba je dobrze podlać przed mrozami - zrobione! Oraz, by owinąć je otuliną! Jak myślimy o palikowaniu i owijaniu ok. 200 drzewek otulinąblog budowlany - mojabudowa.pl, to zastanawiamy się coraz poważniej, by dać im szkołę życia i zostawić je tak, jak sobie teraz stoją. Jak spadnie z ok. 30 cm śniegu to przykryje je całeblog budowlany - mojabudowa.pl A poza tym, to zastanawiamy się, jak to jest w szkółkach drzewek. Nie chce mi się wierzyć, że owija się każde takie małe drzewko! Jak myślicie???? Musimy to gdzieś podpatrzećblog budowlany - mojabudowa.pl

8. Na koniec prezent od cioci i wujka. Przedstawiamy Panią Sosnę Czarną:

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na razie zasadziłam ją w zaciszu działki, by nikt jej nie przejechał i nie zakopał. Tam właśnie poczeka na swoja kolejblog budowlany - mojabudowa.pl

8Komentarze
Data dodania: 2011-11-11 22:06:38
kawa musiała byc pyszna :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-11 22:16:10
Najważniejsze, że mają zielone oznaki - jeśli całkiem nie zeschły, dadzą sobie same radę. Okrywać tyle tuj??? Bez przesady! Nie widziałam, by ktokolwiek okrywał tuje :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-11 22:17:03
ps
sosna cudna! I najważniejsze, że ,kolejne prace pchnięte do przodu :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-11 22:35:22
ale super :) aż mi sie tak ciepło zrobiło przy ognisku... narobiliście mi ochoty na kiełbaskę i ziemniaczki :)
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-12 10:41:13
Daszek pięknie się prezentuje...a tuje jednak żyją..:* Pozdrawiam serdecznie i przepraszam że Cię wcześniej troszkę podłamałam wpisem :*
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-12 19:00:19
balaklawa i nasza-lilia2: kawusia przepyszna z resztą jak wszystko na polu, na budowie, a kiełbaski z ogniska w taki chłodny dzień smakują wprost nieziemsko:) polecam!!! magnolia0joaska: właśnie ja też nie widziałam okrytych zimozielonych krzewów, więc cieszy mnie Twój komentarz potwierdzających me przeczucia, bo nie wiedzę:)trzymam tylko kciuki, by tuje wiosną ładnie odbiły - teraz kilka miesięcy niepewności mnie czeka! bergamotka: nie przepraszaj, po to wstawiłam ich zdjęcia, by zasięgnąć Waszych opinii i dzięki nim sprawdziłam dokładniej ich stan i przekonałam się, że jakoś tam zipią:P a co do daszku, miło nam, że się podoba i nie możemy się już doczekać, aż będziemy mogli pochwalić się jak już będzie cały:) Pozdrawiamy!
odpowiedz
ambria  
Data dodania: 2011-11-15 14:55:02
suche thuje...
też miałam ten sam dylemat tylko moje drzewka były dużo większe i po zimie wyglądały tak że trzeba się ich pozbyć i posadzić nowe - nic bardziej mylnego pozbierały się do lata ale nie ukrywam ,że potrzebowały nawozu kupiłam najzwyklejszy do iglaków podsypałam i wielka radość rosną sobie i cieszą oko pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-15 15:40:37
re: ambria
DZIĘKI WIELKIE za te pokrzepiające słowa. Szczerze bardzo liczyłam na to, że ktoś też miał podobny problem z thujami jak my (nie będąc złośliwą), teraz tylko muszę trzymać kciuki, by przeżyły zimę:) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za otuchę:)
odpowiedz

Dylematy ogrodnicze i inne

Blog:  naszeamaretto
Data dodania: 2011-11-02
wyślij wiadomość

Po pierwsze mam pytanie do osób, które obsadzały swój ogród tujami. Czy też zrobiły się sine, praktycznie stalowe? blog budowlany - mojabudowa.pl Mam nadzieję, że to tylko przejściowe, że muszą odchorować, bo wszystkie ok. 90 sztuk wygląda jak poniżej!!!

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

Poza tym zaczęliśmy wędrować po firmach z oknami i zaczęło się! Chciliśmy okna w kolorze brązowym typu np winchester, bo złoty dąb jest w każdym punkcie w całkowicie innym kolorze i generalnie wydaje mi się tropchę za ciemny. ALE! Kiedy zobaczyłam okleinę w kolorze dąb antyczny - zakochałam się i cała moja wcześniejsza koncepcja padła! Dobrze, że zamierzamy wstawiać okna na wiosnę, to może zdąrzę podjąć odpowiedni wybór blog budowlany - mojabudowa.pl Nie wklejam żadnych zdjęć gdyż nie chciały się poprostu wkleić i już blog budowlany - mojabudowa.pl

 

4Komentarze
Data dodania: 2011-11-02 11:54:50
Generalnie większość tuj jest zimozielona, więc nie powinny zszarzeć :/ Jaki to gatunek? Czy oprócz tego, że zmieniły kolor żyją (tzn. są sprężyste?) Na zdjęciach wyglądają na suche... :(
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-02 12:14:33
Jest to tuja szmaragdowa, suche raczej nie są poza kilkoma dosłownie gałązkami. Dzisiaj przy słońcu zrobię kilka wyraźniejszych zdjęć i sprawdzę ich sprężystość, bo naprawdę zaczynam się o nie martwić:(
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-02 14:44:16
ups..chyba uschło się biedakom :( ale przezimuj je i na wiosnę może wypuszczą odmłodziny...:) tylko musisz je zabezpieczyć przed mrozami..
odpowiedz
Data dodania: 2011-11-02 16:08:29
re: bergamotka
nie załamuj mnie:( jakoś nie chce mi się wierzyć, że żadna z ok. setki się nie przyjęła! Były podlewane, wsadzone do mieszanki ziemi z pola z ziemią do iglaków...ehhh. Dzisiaj nie udało mi się pojechać na budowę, ale jutro sprawdzę ich sprężystość i pstryknę kilka dokładniejszych i wyraźniejszych fotek.
odpowiedz
naszeamaretto
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 225088
Komentarzy: 766
Obserwują: 108
On-line: 9
Wpisów: 122 Galeria zdjęć: 420
Projekt AMARETTO
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Warmia
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2017 luty
2015 kwiecień
2014 sierpień
2014 styczeń
2013 listopad
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik